Mapa Grécka

Grécko

Grécko, dlhý tvar Grécka republika, je štát ležiaci v južnej Európe na juhu Balkánskeho polostrova a na Peloponézskom polostrove. Jeho názov pochádza z latinského Graecia.

Grécko na severe hraničí s Albánskom (282 km hraníc), Macedónskom (246 km) a Bulharskom (494 km) a na východe s Tureckom (206 km). Medzi Gréckom a Tureckom leží Egejské more, zo západu Grécko obklopuje Iónske more a z juhu Stredozemné more. Celková dĺžka pobrežia je 13 676 km. Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, ležiacich prevažne v Egejskom mori. Z väčších ostrovov stojí za zmienku najmä Kréta v Stredozemnom mori. Grécko je členskou krajinou Európskej únie a NATO.

Grécko sa z hľadiska kultúrnych pomerov rozdeľuje na tieto hlavné časti - Makedonia, Thraki, Thessalia, Ipiros, Atiki, Peloponisos, Kriti, Dodikanissos, Kyklades.

Najčastejšie hľadané krajiny

O projekte mape sveta

Projekt mapa sveta si dáva za cieľ vytvoriť najväčší slovenský on-line atlas sveta, pričom sa snaží sprostredkovať najaktuálnejšie mapy celého sveta vrátane základných encyklopedických faktov o jednotlivých krajinách. Okrem klasických máp projekt mapa-sveta.sk obsahuje aj ortofotmapy a turistické mapy. Mapy ako aj ďalšie dáta majú iba informatívny charakter a sú poskytované bez akejkoľvek záruky.